Moscovici o špehovaní svojej osoby NSA: Je to absolútne neprijateľné

Brusel 2. júla (TASR) - Francúzsky eurokomisár pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici, ktorý sa ešte ako francúzsky minister pre európske záležitosti stal terčom špehovania americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA), žiada objasnenie od americkej strany. "Som šokovaný, že som bol cieľovou osobou" a sledovaný tajnou službou údajne spriatelenej krajiny, vyhlásil dnes v ...

Brusel 2. júla (TASR) – Francúzsky eurokomisár pre hospodárske a menové záležitosti Pierre Moscovici, ktorý sa ešte ako francúzsky minister pre európske záležitosti stal terčom špehovania americkej Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA), žiada objasnenie od americkej strany.

“Som šokovaný, že som bol cieľovou osobou” a sledovaný tajnou službou údajne spriatelenej krajiny, vyhlásil dnes v Bruseli a dodal: “Je to absolútne neprijateľné”.

Moscovici podľa vlastných slov adresoval už list americkej veľvyslankyni vo Francúzsku Jane D. Hartleyovej a požiadal ju o podrobnosti týkajúce sa informácií o jeho monitorovaných rozhovoroch a správach, ako aj o období, v ktorom sa tak dialo.

NSA podľa dostupných informácií platformy WikiLeaks monitorovala viacerých aktérov francúzskej politickej a hospodárskej scény, medzi nimi troch prezidentov a dvoch niekdajších ministrov vrátane Moscoviciho.

3 le gon

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA