Nemecko, Francúzsiko i EK sú za pokrok v digitalizácii ekonomiky v Európe

Berlín 1. júna (TASR) - Nemecko, Francúzsko a Európska komisia sa dnes zhodli na nutnosti dosiahnuť pokrok v oblasti digitalizácie európskej ekonomiky a mobilizovať tak miliardy navyše. V Berlíne sa o tom hovorilo už pred večerným stretnutím nemeckej spolkovej kancelárky Angely Merkelovej, francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda a predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera s poprednými...

Berlín 1. júna (TASR) – Nemecko, Francúzsko a Európska komisia sa dnes zhodli na nutnosti dosiahnuť pokrok v oblasti digitalizácie európskej ekonomiky a mobilizovať tak miliardy navyše. V Berlíne sa o tom hovorilo už pred večerným stretnutím nemeckej spolkovej kancelárky Angely Merkelovej, francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda a predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera s poprednými podnikateľmi.

Prítomní politici sa vyslovili za skutočný digitálny jednotný trh na starom kontinente. Ani jeden z nich sa však pred rokovaniami nevyjadril na margo vlečúcich sa rozhovorov s Gréckom, píše tlačová agentúra DPA. Podľa slov hovorcu nemeckej spolkovej vlády Steffena Seiberta Grécko určite nebude dnes ústrednou témou rokovaní, aj keď sa o ňom okrajovo môže hovoriť.

Podľa slov Angely Merkelovej sú potrebné v Európe jednotné pravidlá, aby sa využili výhody spoločného trhu. “Môžeme dosiahnuť veľa, keď budeme konať spoločne,” konštatovala.

Francúzsky prezident Francois Hollande zdôraznil, že Európa musí ísť príkladom, čo popri jednotnom trhu vyžaduje aj precízne pravidlá financovania, zdanenia a vzdelávania. Osobné slobody a údaje by mali byť chránené.

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker prirovnal digitálnu revolúciu vo svojej sile k prvej priemyselnej revolúcii a poznamenal, že v tomto smere “sa predávame pod cenu”. Iba 1,7 percenta európskych podnikov je v oblasti digitálnych špičkových technológií takpovediac v obraze, 41 percent vôbec nie.

3 le gon

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA