Nemecký minister financií W. Schäuble varoval pred náhlym bankrotom Grécka

Berlín 10. mája (TASR) - Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble varoval pred nečakaným bankrotom Grécka. Informovala o tom agentúra Reuters. "Skúsenosti z iných častí sveta ukázali, že krajina sa môže náhle ocitnúť v platobnej neschopnosti," uviedol Schäuble v rozhovore pre Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung.

Berlín 10. mája (TASR) – Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble varoval pred nečakaným bankrotom Grécka. Informovala o tom agentúra Reuters.

“Skúsenosti z iných častí sveta ukázali, že krajina sa môže náhle ocitnúť v platobnej neschopnosti,” uviedol Schäuble v rozhovore pre Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung. Spolkový minister financií napriek tomu nepočíta, že ministri financií eurozóny sa v pondelok (11. 5.) dohodnú na riešení dlhového sporu s Aténami.

Grécka vláda znížila svoju prognózu rastu hrubého domáceho produktu (HDP) v tomto roku z 1,4 % na 0,8 %.

Schäuble zdôvodnil svoje varovanie pred bankrotom napríklad nejasnosťami súvisiacimi so stavom gréckych štátnych financií. Na otázku, ako sú na tom Atény finančne, odpovedal: “To presne neviem. Nie som si istý, či to presne vie grécka vláda.” Potvrdil, že Grécko musí pokračovať v realizácii reforiem, aby dostalo ďalšiu finančnú pomoc.

1 lom gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA