OBCHOD: EK schválila akvizíciu predajní bauMax firmou OBI v SR, ČR a Slovinsku

Bratislava 23. októbra (TASR) - Európska komisia (EK) schválila akvizíciu predajní bauMax spoločnosťou OBI na Slovensku, v Českej republike a Slovinsku. Informovala o tom dnes Ingrid Ludviková z tlačového oddelenia Zastúpenia EK v SR. "Európska komisia rozhodla, že akvizícia niektorých aktív spoločnosti bauMax AG na Slovensku, v Slovinsku a Českej republike skupinou OBI Group Holding SE & Co. ...

Bratislava 23. októbra (TASR) – Európska komisia (EK) schválila akvizíciu predajní bauMax spoločnosťou OBI na Slovensku, v Českej republike a Slovinsku. Informovala o tom dnes Ingrid Ludviková z tlačového oddelenia Zastúpenia EK v SR.

“Európska komisia rozhodla, že akvizícia niektorých aktív spoločnosti bauMax AG na Slovensku, v Slovinsku a Českej republike skupinou OBI Group Holding SE & Co. KGaA je zlučiteľná s nariadením EÚ o fúziách,” spresnila.

EK na žiadosť spoločností, ktoré sú predmetom fúzie, postúpila v auguste 2015 časti transakcie týkajúce sa Rakúska rakúskym orgánom pre hospodársku súťaž, aby posúdili jej súlad s národnou legislatívou v oblasti hospodárskej súťaže.

“Čo sa týka častí posudzovaných Európskou komisiou, tá usúdila, že navrhovaná transakcia nepredstavuje riziko v oblasti hospodárskej súťaže, pretože zlúčený trhový podiel spoločností by bol skromný,” podčiarkla Ludviková.

Spoločnosti OBI so sídlom v Nemecku a bauMax so sídlom v Rakúsku prevádzkujú maloobchodné hobby-predajne pre domácich majstrov v niekoľkých štátoch EÚ.

jal gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA