OSN: Francúzsko kritizovalo EÚ za pasivitu v Sýrii

New York 25. septembra (TASR) - Francúzsko v stredu ostro kritizovalo Európsku úniu; jej pasivita v otázke sýrskej občianskej vojny mala podľa Paríža pomôcť k vytvoreniu chaosu a radikalizácii konfliktu. Informovala o tom agentúra Reuters. "Ako mnohí ďalší, aj Francúzsko vyzývalo tri roky na akciu," povedal minister zahraničných vecí Laurent Fabius na stretnutí s členmi sýrskej opozície, ktoré...

New York 25. septembra (TASR) – Francúzsko v stredu ostro kritizovalo Európsku úniu; jej pasivita v otázke sýrskej občianskej vojny mala podľa Paríža pomôcť k vytvoreniu chaosu a radikalizácii konfliktu. Informovala o tom agentúra Reuters.

“Ako mnohí ďalší, aj Francúzsko vyzývalo tri roky na akciu,” povedal minister zahraničných vecí Laurent Fabius na stretnutí s členmi sýrskej opozície, ktoré sa konalo na okraj Valného zhromaždenia OSN.

“Ale musíme uznať, že pasivita Európskej únie živila chaos šírený Bašárom Asadom a … v určitom zmysle viedla, alebo prinajmenšom umožnila, túto radikalizáciu,” dodal Fabius.

1 izi

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA