Pápež František je pripravený pomôcť zlepšiť vzťahy medzi Bieloruskom a EÚ

Minsk 14. marca (TASR) - Pápež František je pripravený pomôcť zlepšiť vzťahy medzi Bieloruskom a Európskou úniou, uviedol dnes štátny sekretár Svätej stolice Pietro Parolin. Podľa kardinála momentálne prebiehajú rozhovory o návšteve bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka vo Vatikáne. "Je možné hovoriť o zámeroch bieloruských úradov na väčšiu otvorenosť v ich vzťahoch s EÚ a celým svetom.

Minsk 14. marca (TASR) – Pápež František je pripravený pomôcť zlepšiť vzťahy medzi Bieloruskom a Európskou úniou, uviedol dnes štátny sekretár Svätej stolice Pietro Parolin.

Podľa kardinála momentálne prebiehajú rozhovory o návšteve bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka vo Vatikáne.

“Je možné hovoriť o zámeroch bieloruských úradov na väčšiu otvorenosť v ich vzťahoch s EÚ a celým svetom. Svätá stolica je pripravená poskytnúť svoj príspevok v tomto procese,” povedal Parolin novinárom v Minsku, kde požehnal základnému kameňu nového vatikánskeho veľvyslanectva.

Agentúra Reuters poznamenala, že v Bielorusku sa hlási k rímskokatolíckej cirkvi vyše desať percent obyvateľstva. Lukašenko naposledy navštívil Vatikán v roku 2009.

1 dod

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA