Poľsko: Opozičný líder Kaczynski varuje pred rizikami prijatia utečencov

Varšava 16. septembra (TASR) - Líder hlavnej poľskej opozičnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski dnes varoval, že prijatie migrantov by mohlo negatívne ovplyvniť každodenný život a bezpečnosť Poliakov. Podľa Kaczynského je "bezpečným" spôsobom, ako pomôcť migrantom, zasielanie finančnej pomoci. Kaczynski to uviedol na mimoriadnom parlamentnom rokovaní o utečeneckej kríze, ...

Varšava 16. septembra (TASR) – Líder hlavnej poľskej opozičnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski dnes varoval, že prijatie migrantov by mohlo negatívne ovplyvniť každodenný život a bezpečnosť Poliakov.

Podľa Kaczynského je “bezpečným” spôsobom, ako pomôcť migrantom, zasielanie finančnej pomoci. Kaczynski to uviedol na mimoriadnom parlamentnom rokovaní o utečeneckej kríze, pričom zdôraznil, že vláda nemá právo rozhodnúť o prijatí migrantov bez jasného súhlasu poľskej verejnosti, píše agentúra Reuters.

“Existuje vážne riziko, že sa spustí nasledovný proces: Najskôr sa drasticky zvýši počet cudzincov, ktorí potom nebudú rešpektovať naše zákony a zvyklosti. Ak niekto tvrdí, že to nie je pravda, nech sa pozrie na Európu, napríklad na Švédsko. Pomôcť by sme mali, ale bezpečne – teda finančne, uviedol Kaczynski.

Poľská premiérka Ewa Kopaczová minulý týždeň oznámila, že Poľsko uvažuje nad zvýšením počtu migrantov, ktorých prijme, oproti pôvodne plánovaným 2000. Varšava je zároveň pripravená na zavedenie kontrol na svojich hraniciach s ďalšími členskými štátmi Európskej únie, ak dôjde k ohrozeniu poľských hraníc.

1 20 tth rsc

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA