Poľsko: Premiérka Szydlová očakáva ospravedlnenie predsedu EP Schulza

Varšava 14. decembra (TASR) - Poľská premiérka Beata Szydlová očakáva ospravedlnenie predsedu Európskeho parlamentu (EP) Martina Schulza, ktorý v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk opísal aktuálne dianie v Poľsku slovami, že "má charakter štátneho prevratu a je dramatické". Je zlé, ak predseda EP hovorí podobným spôsobom o jednej z členských krajín, uviedla predsedníčka poľskej ...

Varšava 14. decembra (TASR) – Poľská premiérka Beata Szydlová očakáva ospravedlnenie predsedu Európskeho parlamentu (EP) Martina Schulza, ktorý v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk opísal aktuálne dianie v Poľsku slovami, že “má charakter štátneho prevratu a je dramatické”.

Je zlé, ak predseda EP hovorí podobným spôsobom o jednej z členských krajín, uviedla predsedníčka poľskej vlády. Podľa vlastných slov by od politika v tak exponovanom postavení v rámci Európskej únie očakávala, že svoj názor si nebude vytvárať výlučne na základe mediálnych informácií.

Szydlová zároveň pripomenula Schulzovi, s ktorým chce v čo najkratšom čase o tejto záležitosti hovoriť, že v Poľsku sa uskutočnili demokratické voľby a vládu vytvorila strana Právo a spravodlivosť (PiS) vďaka značnej podpore voličov.

Informovala o tom spravodajská televízia TVN24.

Premiérka súčasne apelovala aj na poľskú opozíciu, aby prestala využívať na svoje politické ciele na medzinárodnej scéne vnútropolitické témy, akou je napríklad medializovaný spor okolo ústavného súdu vo Varšave.

V podobne kritickom duchu ako Szydlová reagoval aj šéf poľskej diplomacie Witold Waszczykowski, ktorý už poveril príslušnými krokmi veľvyslanca krajiny pri Európskej únii.

12 le svi

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA