Poľsko: Premiérka Szydlová žiada prehodnodenie migračnej politiky EÚ

Varšava 23. novembra (TASR) - Nová poľská premiérka Beata Szydlová dnes vyhlásila, že jej krajina nie je pripravená prijať 7000 utečencov, s čím súhlasila predošlá vláda Poľska v rámci plánu Európskej únie na prerozdelenie približne 160. 000 utečencov z Talianska a Grécka. Szydlová sa podľa vlastných slov tiež domnieva, že členské štáty EÚ by si želali opätovné otvorenie diskusie o migračnej ...

Varšava 23. novembra (TASR) – Nová poľská premiérka Beata Szydlová dnes vyhlásila, že jej krajina nie je pripravená prijať 7000 utečencov, s čím súhlasila predošlá vláda Poľska v rámci plánu Európskej únie na prerozdelenie približne 160.000 utečencov z Talianska a Grécka.

Szydlová sa podľa vlastných slov tiež domnieva, že členské štáty EÚ by si želali opätovné otvorenie diskusie o migračnej politike. Spomenula pritom nedávne vyhlásenie Dánska, že sprísni svoje podmienky prijímania migrantov, informovala agentúra AP.

Szydlová uviedla, že situácia sa zmenila po útokoch v Paríži z 13. novembra. “Súčasné riešenia nie sú dobré a my sme pripravení sadnúť si a hovoriť o nich,” povedala.

Poľský minister vnútra Mariusz Blaszczak dnes vyhlásil, že rozhodnutie predchádzajúcej poľskej vlády o prijatí 7000 utečencov bolo “nesprávne”. V štátnom rozhlase tiež povedal, že nová vláda nebude robiť “nijaké kompromisy”, pokiaľ ide o bezpečnosť Poliakov.

2 20 gon rsc

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA