I. Radičová víta rozhodnutia, ktoré tlačia krajiny EÚ k zodpovednosti

Bratislava 17. augusta (TASR) – Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová (SDKÚ-DS) v súvislosti so stretnutím francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho a nemeckej kancelárky Angely Merkelovej "veľmi víta rozhodnutia, ktoré tlačia jednotlivé krajiny EÚ k zodpovednosti".

"Mám na mysli napríklad návrh vyrovnaného rozpočtu vo forme ústavného zákona. Od prvého momentu SDKÚ-DS i ja osobne zastávame názor, že jedinou skutočnou pomocou a riešením v danej situácii je konsolidácia verejných financií v každom národnom štáte a, samozrejme, reformy," uviedla dnes počas prestávky v rokovaní vlády SR Radičová.

Sarkozy a Merkelová na utorkovom (16. 8.) stretnutí navrhli, aby sa všetkých 17 členských štátov eurozóny zaviazalo k dosiahnutiu vyrovnaného rozpočtu a tento záväzok zakotvili do svojich ústav najneskôr do leta budúceho roka. Okrem toho je podľa lídrov dvoch najväčších ekonomík menovej únie potrebné vytvoriť pre eurozónu skutočnú ekonomickú vládu, ktorá by sa schádzala dvakrát ročne a predsedal by jej súčasný predseda Európskej rady Van Rompuy. Navrhli tiež zavedenie dane z finančných transakcií.

jal bal gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA