Putinov poradca potvrdil prezidentov výrok o “zabratí Kyjeva do 2 týždňov” (2)

Moskva 2. septembra (TASR) - Poradca ruského prezidenta Jurij Ušakov sa dnes sťažoval, že predseda Európskej komisie José Manuel Barroso porušil dôvernosť telefonického rozhovoru a citoval slová prezidenta Vladimira Putina, že Moskva môže do dvoch týždňov zabrať Kyjev, ak bude chcieť. Informovala o tom agentúra AP. Ušakov povedal novinárom v Moskve, že Putinovo vyhlásenie "bolo vytrhnuté z ...

Moskva 2. septembra (TASR) – Poradca ruského prezidenta Jurij Ušakov sa dnes sťažoval, že predseda Európskej komisie José Manuel Barroso porušil dôvernosť telefonického rozhovoru a citoval slová prezidenta Vladimira Putina, že Moskva môže do dvoch týždňov zabrať Kyjev, ak bude chcieť. Informovala o tom agentúra AP.

Ušakov povedal novinárom v Moskve, že Putinovo vyhlásenie “bolo vytrhnuté z kontextu a malo úplne iný význam”. Poradca dodal, že je pod Barrosovu úroveň verejne rozprávať o súkromnom rozhovore.

Niekoľko európskych médií tento týždeň už skôr citovalo Barrosove slová, podľa ktorých Putin v súkromnom rozhovore povedal, že ak budú ruské sily chcieť, môžu do dvoch týždňov zabrať ukrajinské hlavné mesto.

Proruskí povstalci bojujú proti ukrajinským vládnym vojakom od apríla v konflikte, ktorý si vyžiadal vyše 2500 ľudských životov.

2 20 jam dem

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA