R.FICO: Zmenu Lisabonskej zmluvy podporíme, nebudeme klásť vydieračské podmienky

Bratislava 6. decembra (TASR) – Opozičná strana Smer-SD dnes deklarovala, že zmenu Lisabonskej zmluvy v parlamente podporí. "Budeme ako strana podporovať cestu finančnej disciplíny v Európskej únii," podotkol na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente šéf Smeru-SD Robert Fico.

Uviedol, že či dôjde k ratifikácii pred marcovými parlamentnými voľbami, alebo po nich, je podľa neho otázka na súčasnú koalíciu. "Či to bude pred, alebo po voľbách, ponúkneme všetky hlasy, ktoré máme k dispozícii," zdôraznil s tým, že Smer-SD si nebude klásť podmienky vydieračského typu.

"Máme však predsa len jednu požiadavku, predovšetkým na KDH a SDKÚ-DS," dodal jedným dychom. Vysvetlil, že je veľká pravdepodobnosť, že ani nová pomarcová vláda nebude mať parlamentnú väčšinu, a tak od týchto strán očakáva oficiálne deklarovanú podporu zmeny Lisabonskej zmluvy aj po voľbách.

Upozornil totiž, že Smer-SD potrebuje tieto garancie pre správanie sa týchto strán v minulosti pri prvej ratifikácii Lisabonskej zmluvy. "Dnes sa všetci hrajú na Európanov, ale pamätáme si, ako sa správali pri tejto ratifikácii," dodal.

Fico zároveň konštatoval, že referendum nie je podľa neho cesta k ratifikácii. "Je to príliš komplikovaná cesta, ako získať postoj verejnosti," povedal. Podľa neho trhy a investori "nemajú čas čakať dva roky na výsledky referenda".

emu gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA