Rusko zatiaľ nezavedie embargo na dovoz európskeho vína a cukroviniek

Moskva 27. júna (TASR) - Rusko zatiaľ nie je pripravené na zákaz dovozu európskeho vína či cukroviniek, nakoľko takýto krok by negatívne zasiahol ruských zákazníkov. Povedal to tento týždeň ruský minister poľnohospodárstva Alexander Tkačev v reakcii na návrhy zakázať dovoz vína z európskych krajín. Informovala o tom agentúra TASS.

Moskva 27. júna (TASR) – Rusko zatiaľ nie je pripravené na zákaz dovozu európskeho vína či cukroviniek, nakoľko takýto krok by negatívne zasiahol ruských zákazníkov. Povedal to tento týždeň ruský minister poľnohospodárstva Alexander Tkačev v reakcii na návrhy zakázať dovoz vína z európskych krajín. Informovala o tom agentúra TASS.

“Na prvom mieste je záujem zákazníkov a v prípade zákazu dovozu vína či cukroviniek by to pocítili,” povedal Tkačev. Dôvodom je, že Rusko neprodukuje toľko vína, aby dokázalo pokryť dopyt na domácom trhu. To platí aj pre niektoré ďalšie produkty.

Rusko pritom pred pár dňami predĺžilo embargo na viaceré potraviny z Európskej únie, ale aj z USA, Kanady, Austrálie a Nórska. Reagovalo tak na predĺženie sankcií západných krajín voči Moskve o šesť mesiacov pre jej kroky voči Ukrajine.

Pôvodne Rusko zaviedlo potravinové embargo 7. augusta minulého roka, pričom malo platiť jeden rok. Najnovšie ho vláda predĺžila do 5. augusta 2016. Embargo sa týka zeleniny, ovocia, mäsa, mliečnych výrobkov, živých, chladených a mrazených rýb, ako aj morských produktov. Okrem toho vláda v rámci embarga sprísnila pravidlá pre dovoz bezlaktózových výrobkov.

12 dan gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA