SAPIN: EÚ by mala zmeniť tempo v rámci plnenia rozpočtových pravidiel

Luxemburg 19. júna (TASR) - Európska únia by mala zmeniť tempo v rámci plnenia rozpočtových pravidiel. Povedal to dnes francúzsky minister financií Michel Sapin. Podľa neho je potrebné dostať do rovnováhy požadované rozpočtové škrty s opatreniami na podporu hospodárskeho rastu.

Luxemburg 19. júna (TASR) – Európska únia by mala zmeniť tempo v rámci plnenia rozpočtových pravidiel. Povedal to dnes francúzsky minister financií Michel Sapin. Podľa neho je potrebné dostať do rovnováhy požadované rozpočtové škrty s opatreniami na podporu hospodárskeho rastu. Informovala o tom agentúra DPA.

“Nie je nutné pravidlá úplne zmeniť. Jednoducho stačí nájsť správne tempo pre každú z našich krajín,” povedal Sapin na schôdzke Euroskupiny v Luxemburgu. Šéf euroskupiny Jeroen Dijsselbloem však uviedol, že je nevyhnutné, aby členské štáty aj naďalej plnili dohodnuté reformy.

Podobne reagoval aj komisár Európskej únie pre hospodárske a menové záležitosti Olli Rehn. “Je dôležité, aby sme rešpektovali fiškálne pravidlá, ktoré už majú v sebe zakomponovanú dostatočnú úroveň flexibility,” povedal.

3 dan pop

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA