Satjárthí: Spoločnosti musia robiť viac pre utečencov

Naí Dillí 28. októbra (TASR) - Globálne korporácie by mali zamerať väčšiu časť svojej sociálnej zodpovednosti na pomoc pri riešení utečeneckej krízy v Európe, a to predovšetkým na otázku prerušeného vzdelávania detí. Pre agentúru DPA to dnes uviedol indický bojovník za práva detí a nositeľ Nobelovej ceny za mier Kajláš Satjárthí. "Veľké podniky môžu získať peniaze zo svojich filantropických ...

Naí Dillí 28. októbra (TASR) – Globálne korporácie by mali zamerať väčšiu časť svojej sociálnej zodpovednosti na pomoc pri riešení utečeneckej krízy v Európe, a to predovšetkým na otázku prerušeného vzdelávania detí. Pre agentúru DPA to dnes uviedol indický bojovník za práva detí a nositeľ Nobelovej ceny za mier Kajláš Satjárthí.

“Veľké podniky môžu získať peniaze zo svojich filantropických iniciatív a korporačných projektov sociálnej zodpovednosti. Ak sa deti premiestňujú z jedného miesta na druhé, je nevyhnutné, aby im bolo zabezpečené nepretržité vzdelávanie,” tvrdí Satjárthí, ktorý minulý týždeň navštívil niekoľko utečeneckých táborov v nemeckom meste Bad Bentheim.

“Záležitosť si vyžaduje viac investícií, pričom podniky by mali zdieľať toto bremeno so štátnymi dotáciami,” uviedol aktivista a vyzdvihol Nemecko za jeho postoj voči utečencom, často v rozpore s názormi verejnosti. “Nemecko v týchto krízových časoch ukázalo morálne a politické vodcovstvo. Kancelárku Merkelovú chválim za toto gesto,” doložil Satjárthí.

Satjárthí získal Nobelovu cenu vlani spolu s pakistanskou bojovníčkou za vzdelanie Malálou Júsafzajovou.

3 tth gon

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA