Šéfka diplomacie EÚ Federica Mogheriniová navštívi Kubu

Brusel 15. marca (TASR) - Šéfka zahraničnej politiky EÚ Federica Mogheriniová oznámila, že v priebehu tohto mesiaca uskutoční oficiálnu návštevu Kuby. Podľa nej sa táto karibská krajina nachádza v politicky veľmi zaujímavom období a EÚ to chce využiť na "posun vo vzájomných vzťahoch", napísala dnes stanica BBC. Mogheriniová sa tak stane najvyššie postaveným predstaviteľom v rámci únie, ktorý ...

Brusel 15. marca (TASR) – Šéfka zahraničnej politiky EÚ Federica Mogheriniová oznámila, že v priebehu tohto mesiaca uskutoční oficiálnu návštevu Kuby. Podľa nej sa táto karibská krajina nachádza v politicky veľmi zaujímavom období a EÚ to chce využiť na “posun vo vzájomných vzťahoch”, napísala dnes stanica BBC.

Mogheriniová sa tak stane najvyššie postaveným predstaviteľom v rámci únie, ktorý za uplynulé roky navštívil Kubu. Návšteva je naplánovaná na 23.-24. marca a je ďalším znakom vylepšovania väzieb medzi Havanou a Západom. Krajina momentálne rokuje s USA ohľadom obnovy dlhodobo prerušených bilaterálnych vzťahov.

“EÚ pozorne sleduje vývoj na Kube a jej vzťahy s kľúčovými medzinárodnými hráčmi,” uviedla Mogheriniová, podľa ktorej návšteva prichádza v “rozhodujúcom čase” pre vyjednávací proces. Šéfka európskej diplomacie sa stretne s kubánskym ministrom zahraničných vecí Brunom Rodríguezom, ako aj s mimovládnymi organizáciami.

12 tth

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA