Šéfovia diplomacie krajín EÚ podporili vyzbrojenie kurdských síl v Iraku

Brusel 15. augusta (TASR) - Ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie vystúpili dnes na podporu vyzbrojenia kurdských síl bojujúcich proti fundamentalistickému hnutiu Islamský štát (IS) v Iraku. Informovala o tom agentúra DPA. Šéf francúzskej diplomacie Laurent Fabius vyzval Európu na "mobilizáciu a pomoc Iračanom a Kurdom".

Brusel 15. augusta (TASR) – Ministri zahraničných vecí krajín Európskej únie vystúpili dnes na podporu vyzbrojenia kurdských síl bojujúcich proti fundamentalistickému hnutiu Islamský štát (IS) v Iraku. Informovala o tom agentúra DPA.

Šéf francúzskej diplomacie Laurent Fabius vyzval Európu na “mobilizáciu a pomoc Iračanom a Kurdom”. Británia “kladne zváži akúkoľvek žiadosť o dodávku zbraní,” uviedol v Bruseli britský minister zahraničných vecí Philip Hammond.

“Nemôžeme zatvoriť oči pred tým, ako možno státisíce Iračanov vyháňajú z domovov, prenasledujú a vraždia len preto, že sú inej rasy, vierovyznania či svetonázoru. To sa musí skončiť,” zdôraznil luxemburský minister zahraničných vecí Jean Asselborn.

3 tth dem

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA