Slovenskí poľovníci tiež protestujú proti návrhu Európskej komisie

Bratislava 30. novembra (TASR) - Aj slovenskí poľovníci sa pripojili k slovenským športovým strelcom, združeniu Legis Telum, k petícii a aktivitám proti smernici Európskej komisie (EK), ktorá navrhuje plošný zákaz viacerých druhov zbraní v reakcii na teroristické útoky v Paríži. "Je zarážajúce, že Európska komisia riešenie v boji proti terorizmu nachádza medzi zodpovednými držiteľmi športových...

Bratislava 30. novembra (TASR) – Aj slovenskí poľovníci sa pripojili k slovenským športovým strelcom, združeniu Legis Telum, k petícii a aktivitám proti smernici Európskej komisie (EK), ktorá navrhuje plošný zákaz viacerých druhov zbraní v reakcii na teroristické útoky v Paríži.

“Je zarážajúce, že Európska komisia riešenie v boji proti terorizmu nachádza medzi zodpovednými držiteľmi športových, rekreačných zbraní. Považujeme takéto riešenie za neodborné a populistické, ktoré neprináša vyššiu bezpečnosť. Ak sa EÚ nezobudí a bude strpčovať život poctivým občanom, skôr či neskôr to bude znamenať jej koniec,” uviedol dnes pre TASR riaditeľ kancelárie Slovenskej poľovníckej komory (SPK) Imrich Šuba. SPK má v súčasnosti približne 60.000 členov.

EK navrhuje plošný zákaz držby samonabíjacích zbraní, ktoré vznikli úpravou zo zbraní samočinných, zákaz samonabíjacích zbraní pre civilné použitie, ktoré sa podobajú na zbrane so samočinným mechanizmom, a zákaz znehodnotených zbraní, ktoré vznikli úpravou takýchto zbraní. Zbrane, ktoré nadobudli občania do legálnej držby, im majú byť odobrané a zničené. Vzácne muzeálne exponáty majú byť nenávratne devastované. Prijatie smernice by sa dotklo státisícov bezúhonných občanov, športových strelcov, poľovníkov a zberateľov v krajinách EÚ.

ikr ed

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA