SNS znepokojuje opätovné otváranie otázky povinných kvót

Bratislava 8. septembra (TASR) - Slovenskú národnú stranu (SNS) znepokojuje opätovné otváranie otázky povinných kvót. Na základe nového návrhu Európskej komisie by ich Slovensko malo prijať vyše 1500. V tejto súvislosti SNS vyzvala vládu, aby neustúpila tlaku komisie a v spolupráci s partnermi z Vyšehradskej štvorky, prípadne s ďalšími krajinami EÚ, spojila sily v odmietnutí povinného ...

Bratislava 8. septembra (TASR) – Slovenskú národnú stranu (SNS) znepokojuje opätovné otváranie otázky povinných kvót. Na základe nového návrhu Európskej komisie by ich Slovensko malo prijať vyše 1500.

V tejto súvislosti SNS vyzvala vládu, aby neustúpila tlaku komisie a v spolupráci s partnermi z Vyšehradskej štvorky, prípadne s ďalšími krajinami EÚ, spojila sily v odmietnutí povinného prerozdeľovacieho kľúča.   “Nátlak z Bruselu a niekoľkých iných členských štátov EÚ však bude skutočnou skúškou charakteru vlády, či tento tlak ustojí a či zotrvá pri svojich vyhláseniach, podľa ktorých povinné kvóty odmieta,” upozornil predseda národniarov Andrej Danko.

Za nehorázne považuje to, že Brusel zvoláva v rôznych menších problémoch mimoriadne summity, pričom v kontexte súčasnej utečeneckej krízy nevyvinul žiadnu viditeľnú aktivitu na rokovanie členských štátov.

“Verejnosť sa nedozvedá, aké zásadné opatrenia sa chystajú na to, aby sa riešili príčiny krízy a neplátali sa len jej následky. Brusel zatiaľ nepredložil ani mechanizmus, ako účinnejšie rozlišovať ekonomických a vojnových utečencov. Nehovorí sa o väčšej ochrane južnej schengenskej hranice ani o zvýšenom boji s organizovanými skupinami pašerákov ľudí,” pripomenul Danko.

Ako pokračoval, nie sú ani žiadne informácie o aktivitách k spolupráci s inými veľmocami na ukončenie vojnových konfliktov v domovských krajinách utečencov. “Natíska sa otázka, či to náhodou nie je zámer – ale prečo v takom prípade majú naši ľudia doplácať na nezodpovednú a mocensko-rozpínavú politiku iných štátov?” zamyslel sa Danko.

er von

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA