Takmer 15 % obyvateľstva Belgicka žije v chudobe

Brusel 2. januára (TASR) – Takmer 15 % obyvateľstva Belgicka žije v chudobe, uviedol dnes belgický denník De Morgen na základe nedávno uvedenej správy Európskej komisie (EK).

Riziko, že niektorý z obyvateľov Belgicka sa dostane pod hranicu chudoby, narástlo na 20,8 %. U bezdetných rodičov je toto riziko dokonca na hranici 35 %, uviedol dnes denník De Morgen. Denník vychádza z nedávnych prieskumov EK o situácii na trhu práce a sociálnom systéme v členských krajinách Európskej únie.

Podľa správy EK 23 % Európanov, čo predstavuje okolo 114 miliónov ľudí, čelí hrozbe prepadnutia do chudoby, pričom konkrétne v prípade Belgicka sa to týka 14,6 % populácie. Belgický denník pripomína, že táto situácia je v krajine nemenná počas posledných dvoch rokov a je pod celkovým priemerom EÚ, ktorý je 16,4 %, avšak v posledných mesiacoch sa situácia zhoršuje.

V súčasnosti 12,6 % Belgičanov žije v rodine poznačenej nezamestnanosťou. To predstavuje voči minulosti nárast o 10 %, čo je mierne nad celoeurópskym priemerom (9,9 %).

(spravodajca TASR Jaromír Novak) pop

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA