Srbsko-kosovský dialóg na úrovni premiérov pokračuje v Bruseli

Brusel/Belehrad/Priština 23. júna (TASR) - Ďalšie kolo srbsko-kosovského dialógu na úrovni premiérov, v ktorom je sprostredkovateľom Európska únia, sa dnes popoludní začalo v Bruseli. Aleksandar Vučič a Isa Mustafa by mali prerokovať viaceré dôležité otázky, vrátane problematiky spoločenstva srbských obcí v Kosova, telekomunikačných otázok, problematiky energetiky, alebo mostu cez rieku Ibar v...

Brusel/Belehrad/Priština 23. júna (TASR) – Ďalšie kolo srbsko-kosovského dialógu na úrovni premiérov, v ktorom je sprostredkovateľom Európska únia, sa dnes popoludní začalo v Bruseli.

Aleksandar Vučič a Isa Mustafa by mali prerokovať viaceré dôležité otázky, vrátane problematiky spoločenstva srbských obcí v Kosova, telekomunikačných otázok, problematiky energetiky, alebo mostu cez rieku Ibar v Kosovskej Mitrovici.

Informácie priniesla tlačová agentúra APA.

Obaja protagonisti rokovaní sa podľa rovnakého zdroja stretli pred rozhovormi oddelene so šéfkou európskej diplomacie Federicou Mogheriniovou.

Belehradské médiá píšu o reálnej šanci na dosiahnutie dohôd o spomínanom moste a v sfére telekomunikácií. Skeptickejšie sú pri očakávaniach pokroku v otázke spoločenstva srbských obcí v Kosove a problematiky energetiky.

V spomínanej otázke spoločenstva srbských obcí, na zriadení ktorého sa obe strany dohodli v apríli 2013, ide aktuálne o vypracovanie štatútu, na ktorý majú obe strany výrazne odlišný názor.

Najkomplikovanejšou energetickou otázkou je cezhraničná priehradná nádrž Gazivoda.

5 le rsc

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA