Srbsko odsúdilo novú “železnú oponu” v Európe

Belehrad 21. septembra (TASR) - Srbský minister zahraničných vecí Ivica Dačič dnes odsúdil Európsku úniu za nečinnosť v utečeneckej kríze na kontinente a za to, že umožnila členským štátom EÚ stavať ploty, ktoré Dačič nazval novou "železnou oponou". Minister uviedol, že "hranice sa takto zatvárajú iba počas vojen a EÚ sa správa tak, akoby sa toto dialo na inej planéte". Dačič poskytol ...

Belehrad 21. septembra (TASR) – Srbský minister zahraničných vecí Ivica Dačič dnes odsúdil Európsku úniu za nečinnosť v utečeneckej kríze na kontinente a za to, že umožnila členským štátom EÚ stavať ploty, ktoré Dačič nazval novou “železnou oponou”.

Minister uviedol, že “hranice sa takto zatvárajú iba počas vojen a EÚ sa správa tak, akoby sa toto dialo na inej planéte”.

Dačič poskytol vyjadrenia dnes vo Varšave na začiatku dvojtýždňovej konferencie Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), informovala tlačová agentúra AP.

Dačič tiež povedal, že nie je správne, že Srbsko nebude zahrnuté medzi účastníkov stredajšieho summitu EÚ, ktorý sa bude zaoberať riešením migračnej a utečeneckej krízy. Srbsko nepatrí do 28-člennej EÚ, ale za posledných niekoľko mesiacov prešlo cez jeho územie vyše 150.000 migrantov.

Dačič pripomenul “šťastie”, ktoré zavládlo v Európe, keď v roku 1989 padol Berlínsky múr, a vyhlásil, že krajiny bývalej Juhoslávie “sa nenechajú umiestniť za ďalšiu železnú oponu”.

2 jam gon

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA