Sýrske bezpečnostné sily zabili od marca vyše 300 detí

Brusel 2. decembra (TASR) – Bezpečnostné sily zabili v novembri v Sýrii 56 detí, uviedol dnes v Ženeve jeden z členov príslušnej vyšetrovacej komisie OSN. Celkovom bolo od marca do decembra v Sýrii zabitých vyše 300 detí, píše sa v správe, ktorú na svojej stránke zverejnil belgický denník La Derniere Heure.

"Podľa zdrojov, ktorým môžeme dôverovať, do dnešného dňa bezpečnostné zložky zabili v Sýrii 307 detí. November bol z tohto hľadiska najhorší s počtom 56 detských obetí," uviedol dnes Paulo Pinheiro zo špeciálnej medzinárodnej komisie poverenej OSN vyšetrovaním udalostí v Sýrii.

Správu zverejnil pri príležitosti mimoriadneho zasadania Výboru OSN pre ľudské práva, zvolaného práve kvôli neutíchajúcim represiám sýrskych úradov voči svojim občanom.

x x x

Diplomati Európskej únie dnes na Rade pre všeobecné záležitosti v Bruseli pridali na doterajší zoznam sankcií desať nových mien predstaviteľov sýrskej armády, republikánskej a prezidentskej gardy a policajných zložiek, ako aj 11 nových podnikateľských subjektov a organizácií, ktoré sú úzko späté s režimom prezidenta Bašára Asada.

Nové sankcie sa týkajú aj mediálnej oblasti. EÚ na svoj čierny zoznam zaradila televíznu stanicu Cham Press TV a štátom kontrolovaný denník al-Watan. Dôvodom sú ich cielené dezinformačné kampane a vyzývanie na násilné opatrenia proti protestujúcim občanom.

(spravodajca Jaromír Novak) hy

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA