Szijjártó: Maďarsko podporuje urýchlenie rokovaní o členstve Turecka v EÚ

Ankara/Budapešť 20. októbra (TASR) - Maďarsko podporuje urýchlenie rokovaní o členstve Turecka v Európskej únii a o vízovej liberalizácii, pretože spolupráca s Ankarou je kľúčovou v otázke riešenia migračnej krízy, vyhlásil dnes pre agentúru MTI maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Minister povedal, že s tureckým premiérom Ahmetom Davutoglom a so šéfom tureckej diplomacie ...

Ankara/Budapešť 20. októbra (TASR) – Maďarsko podporuje urýchlenie rokovaní o členstve Turecka v Európskej únii a o vízovej liberalizácii, pretože spolupráca s Ankarou je kľúčovou v otázke riešenia migračnej krízy, vyhlásil dnes pre agentúru MTI maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Minister povedal, že s tureckým premiérom Ahmetom Davutoglom a so šéfom tureckej diplomacie Feridunom Sinirlioglom v Ankare rokoval najmä o migrácii.

Turecko je krajinou, ktorá prijíma najviac utečencov na svete, súčasne je aj kľúčovou krajinou z hľadiska riešenia európskej migračnej krízy,” konštatoval Szijjártó. Maďarsko preto zastáva názor, že EÚ a Turecko by mali čo najskôr dohodnúť akčný plán, v ktorom by zakotvili, akú podporu a spoluprácu očakáva Ankara za to, že sa postará o milióny utečencov, uzavrel maďarský minister.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach) svi

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA