Szijjártó navrhol okamžitú finančnú pomoc Libanonu od EÚ

Bejrút/Budapešť 28. októbra (TASR) - Libanon vykonáva nadľudskú prácu v oblasti starostlivosti o dvoch miliónov utečencov na svojom území. K tomu, aby v tejto práci dokázal pokračovať, potrebuje okamžitú finančnú pomoc, vyhlásil dnes v Bejrúte maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó po schôdzke s predstaviteľmi tejto krajiny Blízkeho východu. Podľa...

Bejrút/Budapešť 28. októbra (TASR) – Libanon vykonáva nadľudskú prácu v oblasti starostlivosti o dvoch miliónov utečencov na svojom území. K tomu, aby v tejto práci dokázal pokračovať, potrebuje okamžitú finančnú pomoc, vyhlásil dnes v Bejrúte maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó po schôdzke s predstaviteľmi tejto krajiny Blízkeho východu.

Podľa agentúry MTI Szijjártó podotkol, že starostlivosť o utečencov mimoriadne zaťažuje tamojší štátny rozpočet a vlani na ňu vynaložili 17 percent hrubého domáceho produktu Libanonu.

“Je zrejmé, že ak Libanon urýchlene nedostane významnú finančnú podporu z Európskej únie, tak v budúcnosti nebude schopný postarať sa o utečencov,” zdôraznil maďarský minister.

Szijjártó pripomenul, že od septembra prichádzajú správy o tom, že čoraz viac utečencov odchádza z Libanonu cez more do Turecka a odtiaľ ďalej do Európy.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach) rsc

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA