TRICHET: Európa musí okamžite začať realizáciu dohody z júlového summitu

Paríž 5. septembra (TASR) - Európa musí okamžite začať uskutočňovať to, na čom sa jej lídri dohodli na júlovom summite, a zvýšiť úverovú kapacitu záchranného fondu (EFSF). Vyhlásil to dnes prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Jean-Claude Trichet. Pripomenul, že Európska únia je len na pol ceste, čo sa týka reformy finančného sektora, ktorého krehkosť by mala blok primäť k tomu, aby ...

Paríž 5. septembra (TASR) – Európa musí okamžite začať uskutočňovať to, na čom sa jej lídri dohodli na júlovom summite, a zvýšiť úverovú kapacitu záchranného fondu (EFSF). Vyhlásil to dnes prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Jean-Claude Trichet.

Pripomenul, že Európska únia je len na pol ceste, čo sa týka reformy finančného sektora, ktorého krehkosť by mala blok primäť k tomu, aby pristúpil k ďalším dôležitým reformám.

Podľa neho ak krajiny eurozóny neprijmú potrebné politické rozhodnutia, je možné, že budú neskôr zavedené centrálne, v celej Európskej únii.

Trichet sa tiež domnieva, že únia raz dospeje ku konfederácii: “Myslím, že jedného dňa budú mať Európania konfederáciu. Dokážem si predstaviť federálnu vládu,” dodal

Informovala o tom agentúra Reuters.

1 bal gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA