Trojica postsovietskych štátov odmieta ekonomické sankcie EÚ voči Minsku

Brusel 12. marca (TASR) – Eurázijská únia proti Európskej únii. Takto ladenú správu priniesol dnes európsky internetový denník EUobserver, ktorý spresnil, že tri bývalé krajiny Sovietskeho zväzu odmietajú uvalenie ekonomických sankcií EÚ na Bielorusko.

Ministri zahraničných vecí členských štátov EÚ sa koncom februára na Rade EÚ pre všeobecné záležitosti zhodli na potrebe zosilnenia reštriktívnych opatrení voči nedemokratickému režimu v Bielorusku aj formou ekonomických sankcií. Európski lídri na summite EÚ z 2. marca túto myšlienku podporili, avšak plány EÚ narážajú na odmietavé stanovisko troch postsovietskych krajín.

Vlády Bieloruska, Kazachstanu a Ruska vydali spoločné stanovisko, v ktorom poukazujú, že Európska únia nemá dôvod uvaľovať ekonomické sankcie voči bieloruskému režimu, informoval dnes EUobserver.

Internetový denník zároveň pripomenul, že Bielorusko, Kazachstan a Rusko vytvorili colnú úniu a v najbližšej budúcnosti plánujú vytvoriť združenie štátov podobné Európskej únii, ktoré má zatiaľ „pracovný“ názov Eurázijská únia.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) juh

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA