Tsipras ubezpečil europoslancov, že do konca týždňa predloží plán reforiem

Štrasburg 8. júla (TASR) - Grécky premiér Alexis Tsipras dnes ubezpečil poslancov Európskeho parlamentu, že do konca týždňa predloží rozsiahly plán reforiem, aby dosiahol dohodu o finančnej pomoci, ktorá jeho krajine pomôže udržať sa v eurozóne. Informovali o tom agentúry Reuters, AP a DPA. Tsipras vyhlásil, že grécka vláda sa zaväzuje uskutočniť tieto reformy a nové návrhy neprinesú ďalšiu ...

Štrasburg 8. júla (TASR) – Grécky premiér Alexis Tsipras dnes ubezpečil poslancov Európskeho parlamentu, že do konca týždňa predloží rozsiahly plán reforiem, aby dosiahol dohodu o finančnej pomoci, ktorá jeho krajine pomôže udržať sa v eurozóne. Informovali o tom agentúry Reuters, AP a DPA.

Tsipras vyhlásil, že grécka vláda sa zaväzuje uskutočniť tieto reformy a nové návrhy neprinesú ďalšiu záťaž daňovým poplatníkom z eurozóny. Grécko potrebuje financie na plnenie svojich záväzkov a reštrukturalizáciu dlhu, preto žiadne návrhy nesmú byť tabu, povedal grécky premiér europoslancom.

Uviedol tiež, že je odhodlaný napraviť chyby predchádzajúcich gréckych vlád a cieľom jeho kabinetu je dosiahnuť dohodu, ktorá definitívne ukončí vleklú dlhovú krízu. Dodal, že grécke referendum o podmienkach záchranného programu neznamená rozchod s Európou.

Grécko podľa neho žiada len “dohodu so susedmi”, ale takú, ktorá bude mať dlhodobý základ a prinesie svetlo na konci tunela. Primárnym cieľom gréckej vlády musí totiž byť boj s nezamestnanosťou a naštartovanie podnikateľských aktivít.

Tsipras vystúpil po Donaldovi Tuskovi, predsedovi Európskej rady, ktorý vo svojom prejave skonštatoval, že Grécko a eurozóna majú už len štyri dni na dosiahnutie dohody. Tusk poznamenal, že aj keď sa doteraz vyhýbal rečiam o konečných termínoch, je čas, aby nahlas a jasne povedal, že tentoraz má Grécko poslednú šancu a musí prísť s návrhom do konca týždňa.

1 2 3 bal pop

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA