UNHCR: Utečenci nachádzajúci sa v EÚ by mali mať možnosť spojiť sa s rodinami

Viedeň 7. októbra (TASR) - Štáty Európskej únie by mali uľahčiť spájanie partnerov a detí utečencov s rodinnými príslušníkmi, ktorí sa už nachádzajú na území únie. Uviedol to vysokopostavený predstaviteľ Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) Volker Türk, ktorého dnes citovala agentúra DPA. "Je obzvlášť dôležité spájanie rodín dohromady zjednodušovať namiesto sťažovania," povedal ...

Viedeň 7. októbra (TASR) – Štáty Európskej únie by mali uľahčiť spájanie partnerov a detí utečencov s rodinnými príslušníkmi, ktorí sa už nachádzajú na území únie. Uviedol to vysokopostavený predstaviteľ Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) Volker Türk, ktorého dnes citovala agentúra DPA.

“Je obzvlášť dôležité spájanie rodín dohromady zjednodušovať namiesto sťažovania,” povedal riaditeľ oddelenia UNHCR pre medzinárodnú ochranu v utorok večer pre rakúsku stanicu ORF.

Türk reagoval na utorňajšie vyjadrenie nemeckej ministerky pre rodinu Manuely Schwesigovej, ktorá podľa vlastných slov očakáva, že k desaťtisícom prevažne mužských žiadateľov o azyl v Nemecku sa časom pripojí “veľmi veľa žien a detí”. Ženy a deti by mali podľa nej mať prednosť, pokiaľ ide o ochranu a sociálne zabezpečenie.

Nemecko sa pripravuje na ďalšiu vlnu migrantov po dnešnom obnovení vlakovej dopravy medzi rakúskym Salzburgom a nemeckou spolkovou krajinou Bavorsko.

3 clu gon

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA