V Luxemburgu sa 8. októbra uskutoční konferencia o trase migrantov cez Balkán

Brusel/Luxemburg 24. septembra (TASR) - Prístup k masám migrantov, ich prijímanie a ochrana utečencov budú okrem iného témami medzinárodnej konferencie, ktorá sa uskutoční pri príležitosti rokovania Rady EÚ na úrovni ministrov vnútra členských štátov 8. októbra v Luxemburgu. Na svojom mikroblogu to oznámilo úradujúce luxemburské predsedníctvo. Informovali o tom dnes francúzske elektronické ...

Brusel/Luxemburg 24. septembra (TASR) – Prístup k masám migrantov, ich prijímanie a ochrana utečencov budú okrem iného témami medzinárodnej konferencie, ktorá sa uskutoční pri príležitosti rokovania Rady EÚ na úrovni ministrov vnútra členských štátov 8. októbra v Luxemburgu. Na svojom mikroblogu to oznámilo úradujúce luxemburské predsedníctvo.

Informovali o tom dnes francúzske elektronické médiá.

Podľa slov šéfky diplomacie EÚ Federicy Mogheriniovej sa na konferencii popri ministroch vnútra a zahraničných vecí členských štátov únie zúčastnia aj predstavitelia krajín západného Balkánu a Turecka, pretože ide o spoločnú výzvu, ktorá si vyžaduje úspešné hľadanie spoločnej cesty.

Talianska diplomatka v tejto súvislosti pripomenula, že utečenci zo Sýrie smerujú do krajín Európskej únie predovšetkým cez Turecko, Grécko a následne Macedónsko a Srbsko do Chorvátska, respektíve Maďarska. Naznačila tým, že konferencia o tranzitnej trase migrantov vedúcej cez západný Balkán môže byť viac ako užitočná.

6 le gon

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA