V utorok v Bratislave odštartuje ekonomická konferencia Tatra Summit 2014

Bratislava 10. novembra (TASR) – Nové investície, ekonomický rast a budúcnosť Európskej únie. To budú kľúčové témy Tatra Summitu, ktorý v Bratislave odštartuje už v utorok 11. novembra a potrvá až do štvrtka 13. novembra. Na jednej z najväčších ekonomických konferencií v strednej Európe sa zúčastní viac ako 300 účastníkov.

Bratislava 10. novembra (TASR) – Nové investície, ekonomický rast a budúcnosť Európskej únie. To budú kľúčové témy Tatra Summitu, ktorý v Bratislave odštartuje už v utorok 11. novembra a potrvá až do štvrtka 13. novembra.

Na jednej z najväčších ekonomických konferencií v strednej Európe sa zúčastní viac ako 300 účastníkov. Medzi rečníkmi nebudú chýbať podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, slovenský premiér Robert Fico, ako aj ministri financií Slovenska, Česka a Rumunska Peter Kažimír, Andrej Babiš a Ioana Petrescuová.

Podnikateľskú sféru budú zastupovať napríklad šéf košického U.S. Steelu George F. Babcoke, Daniel Křetínský z Energetického a průmyslového holdingu, či Oszkár Világi zo Slovnaftu.

Organizátorom Tatra Summitu je Centrum pre európske záležitosti, člen Stredoeurópskej strategickej rady, v spolupráci s Ministerstvom financií SR a bruselským think tankom Bruegel.

Súčasťou podujatia bude prvýkrát aj Tatra Summit Investičné fórum. Konferencia má ambíciu stať sa ekonomickou verziou konferencie GLOBSEC, ktorú tiež organizuje Stredoeurópska strategická rada.

mst pop

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA