Vicepremiér: Turecko zmrazí vzťahy s EÚ, ak bude Cyprus predsedať únii

Ankara 18. septembra (TASR) - Turecký vicepremiér Besir Atalay varoval, že Turecko zmrazí svoje vzťahy s Európskou úniou, ak sa Cyprus ujme v roku 2012 rotujúcej funkcie predsedníckej krajiny bez toho, aby bola vyriešená otázka rozdeleného ostrova. V sobotu neskoro večer to oznámila turecká štátna tlačová agentúra Anatolian. "Ak mierové rokovania (na Cypre) nebudú mať výsledky a EÚ dá funkciu...

Ankara 18. septembra (TASR) – Turecký vicepremiér Besir Atalay varoval, že Turecko zmrazí svoje vzťahy s Európskou úniou, ak sa Cyprus ujme v roku 2012 rotujúcej funkcie predsedníckej krajiny bez toho, aby bola vyriešená otázka rozdeleného ostrova.

V sobotu neskoro večer to oznámila turecká štátna tlačová agentúra Anatolian.

“Ak mierové rokovania (na Cypre) nebudú mať výsledky a EÚ dá funkciu rotujúceho predsedu južnému Cypru, medzi Tureckom a EÚ vypukne skutočná kríza,” povedal turecký vicepremiér. Uviedol to v rozhovore pre rozhlas a televíziu medzinárodnej neuznanej Severocyperskej tureckej republiky v závere svojej návštevy severného Cypru. “Pretože my potom zmrazíme naše vzťahy s EÚ. Prijali sme toto rozhodnutie, ako vláde sme sa tak rozhodli,” citovala agentúra Atalaya.

Medzinárodne uznaná vláda Cyperskej republiky v južnej časti rozdeleného ostrova by sa mala ujať šesťmesačného predsedníctva EÚ od júla 2012.

Turecko je kandidátskou krajinou únie.

Zdroj: Reuters

1 žab ,

1 žab

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA