VYJADRENIE: A. Záborská: Poslanci nepodporili eutanáziu

Bratislava/Brusel 12. januára (TASR) - Písomná deklarácia o eutanázii nenašla počas trojmesačnej lehoty dostatočnú podporu medzi poslancami Európskeho parlamentu. Návrh, ktorý požadoval, aby bola medicínska eutanázia dostupná pre všetkých občanov EÚ, nakoniec podporilo len 95 zo 751 europoslancov. "Je to pozitívny signál, že ľudská dôstojnosť je ešte stále vnímaná ako univerzálna hodnota, ...

Bratislava/Brusel 12. januára (TASR) – Písomná deklarácia o eutanázii nenašla počas trojmesačnej lehoty dostatočnú podporu medzi poslancami Európskeho parlamentu. Návrh, ktorý požadoval, aby bola medicínska eutanázia dostupná pre všetkých občanov EÚ, nakoniec podporilo len 95 zo 751 europoslancov.

“Je to pozitívny signál, že ľudská dôstojnosť je ešte stále vnímaná ako univerzálna hodnota, ktorá stojí nad politickou ideológiou,” uviedla v reakcii slovenská europoslankyňa Anna Záborská.

Záborská je presvedčená, že návrh písomnej deklarácie o eutanázii mali parlamentné orgány posúdiť ako neprístupný už pri jeho podaní, pretože téma eutanázie patrí do výlučnej kompetencie členských štátov. Tie by však podľa nej mohli viac spolupracovať a vymieňať si skúsenosti v oblasti paliatívnej starostlivosti a podpory rodín, ktoré sa starajú o nevyliečiteľne chorého.

TASR informovala poslankyňa EP Anna Záborská.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

jtd

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA