VYJADRENIE: Ivan Korčok v Londýne: Britské návrhy reformy EÚ musia byť…

Ivan Korčok v Londýne: Britské návrhy reformy EÚ musia byť prínosné pre všetky členské štáty EÚ Bratislava/Londýn 22. októbra (TASR) - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti SR Ivan Korčok navštívil 21. a 22. októbra 2015 Londýn, kde rokoval so svojím britským náprotivkom - štátnym ministrom pre európske záležitosti Ministerstva zahraničných vecí Spojeného ...

Ivan Korčok v Londýne: Britské návrhy reformy EÚ musia byť prínosné pre všetky členské štáty EÚ

Bratislava/Londýn 22. októbra (TASR) – Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti SR Ivan Korčok navštívil 21. a 22. októbra 2015 Londýn, kde rokoval so svojím britským náprotivkom – štátnym ministrom pre európske záležitosti Ministerstva zahraničných vecí Spojeného kráľovstva Davidom Lidingtonom, ďalej s predsedom výboru pre záležitosti EÚ Snemovne lordov lordom Boswellom of Aynho a s poradcom predsedu vlády pre reformu EÚ Matsom Perssonom.

Slovensko si želá, aby Británia zostala členom Únie. Slovensko podporuje požiadavku Británie na dobudovanie jednotného trhu. Jednotný trh ale bude fungovať, iba ak budú zabezpečené a striktne dodržiavané všetky štyri slobody voľného pohybu, vrátane slobody voľného pohybu osôb,” zdôraznil Ivan Korčok.

Rokovania sa zamerali na aktuálne európske témy, vrátane migrácie, ale najmä na proces prípravy referenda o členstve Spojeného kráľovstva v EÚ a súvisiace rokovania o možnostiach reformy únie. Témou bola aj príprava a priority slovenského predsedníctva v Rade EÚ a situácia na Ukrajine.

Partneri potvrdili dobrú úroveň bilaterálnych vzťahov a dynamický rozvoj spolupráce, čo potvrdzujú aj nedávna návšteva predsedu vlády Davida Camerona na Slovensku a návšteva prezidenta SR Andreja Kisku v Spojenom kráľovstve. “Veľmi sa teším, že minister Lidington prijal pozvanie do Bratislavy, kde sa začiatkom novembra zúčastní na konferencii Tatra Summit a budeme tiež môcť pokračovať v diskusii o návrhoch na reformu EÚ. Potenciál vidím najmä v oblasti zvýšenia konkurencieschopnosti EÚ a dokončenia jednotného trhu,” povedal štátny tajomník Korčok po stretnutí.

TASR informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

vik

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA