VYJADRENIE: O prípravách na spoločné predsednícke Trio v EÚ

Bratislava 4. novembra (TASR) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave parlamentného tajomníka pre predsedníctvo Maltskej republiky v Rade Európskej únie a pre fondy EÚ Iana Borga, ktorý sa zároveň zúčastňuje aj na Tatra summite. Partneri ocenili vysokú úroveň politických vzťahov medzi Slovenskom a Maltou a načrtli ...

Bratislava 4. novembra (TASR) – Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave parlamentného tajomníka pre predsedníctvo Maltskej republiky v Rade Európskej únie a pre fondy EÚ Iana Borga, ktorý sa zároveň zúčastňuje aj na Tatra summite.

Partneri ocenili vysokú úroveň politických vzťahov medzi Slovenskom a Maltou a načrtli perspektívy ich ďalšieho rozvoja s osobitným dôrazom na nadchádzajúce spoločné predsednícke trio v Rade Európskej únie v rokoch 2016 – 2017.

Minister Lajčák vyzdvihol vynikajúcu spoluprácu oboch krajín v koordinácii a v príprave programu predsedníckeho tria, ktorý by mala schváliť Rada pre všeobecné záležitosti EÚ v polovici decembra tohto roku. “Verím, že aj nadchádzajúce trilaterálne stretnutie s mojím maltským a holandským partnerom Georgom Vellom a Bertom Koendersom vo Vallette na okraj summitu predsedov vlád Spoločenstva národov prinesie nové impulzy pre riešenie aktuálnych výziev, pred ktorými stojí Európa a svetové spoločenstvo,” uviedol Lajčák. Uvítal tiež dohodu s maltskou stranou o vzájomnej výmene jedného diplomata počas predsedníctva oboch krajín.

Obaja partneri si okrem toho vymenili názory na aktuálne európske otázky, vrátane riešenia migračnej krízy, ktorá bude predmetom rokovaní aj počas budúcotýždňového summitu Európskej únie a Africkej únie vo Vallette (11. – 12. november 2015).

TASR informoval Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

gru

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA