Y. MERSCH: ECB by mala zachovať tempo aj objem kvantitatívneho uvoľňovania

Štokholm 18. mája (TASR) - Európska centrálna banka (ECB) by mala zachovať tempo a objem programu nákupu cenných papierov, aby sa inflácia čo najrýchlejšie vrátila k 2-% cieľu, uviedol člen Výkonnej rady banky Yves Mersch. Informovala o tom agentúra RTTNews. Aj napriek úspechu kvantitatívneho uvoľňovania (QE) "je dôležité, aby sme sa nenechali uniesť", vyhlásil Mersch na konferencii v ...

Štokholm 18. mája (TASR) – Európska centrálna banka (ECB) by mala zachovať tempo a objem programu nákupu cenných papierov, aby sa inflácia čo najrýchlejšie vrátila k 2-% cieľu, uviedol člen Výkonnej rady banky Yves Mersch. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Aj napriek úspechu kvantitatívneho uvoľňovania (QE) “je dôležité, aby sme sa nenechali uniesť”, vyhlásil Mersch na konferencii v Štokholme. “Nekonvenčná menová politika musí zostať výnimočná a časovo obmedzená.” Pretože, čím dlhšie sa realizujú takéto nekonvenčné opatrenia, tým viac narastajú riziká spojené s nimi, upozornil Mersch.

Dôvera v politiku centrálnej banky sa podľa neho zakladá na jej cieľoch a stratégii, a to je ešte dôležitejšie, keď sa menová politika stáva nekonvenčnou. “Z tohto dôvodu by novátorské myšlienky týkajúce sa zmeny našej stratégie, ako je cieľovanie cenovej úrovne, boli v terajšom prostredí v skutočnosti kontraproduktívne.”

12 lom gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA