Faragea vyhadzovali z europarlamentu, on sa kresla vzdať nechce

Šéf Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage, popredný hlas v úspešnej kampani za vystúpenie Británie z Európskej únie, v utorok 28. júna vyhlásil, že sa nevzdá kresla v Európskom parlamente (EP).

Šéf Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage, popredný hlas v úspešnej kampani za vystúpenie Británie z Európskej únie, v utorok 28. júna vyhlásil, že sa nevzdá kresla v Európskom parlamente (EP). Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Európsky parlament bude mať dôležité slovo v celej diskusii o brexite. Stojím na čele najväčšej britskej delegácie v europarlamente a nemienim zutekať,” povedal Farage počas dvojdňového summitu Európskej únie v Bruseli, venovanom tzv. brexitu. Briti v referende 23. júna hlasovali za odchod svojej krajiny z EÚ.

Faragea ostro kritizovali ostatní zákonodarcovia v europarlamente za jeho postoj proti EÚ. Kritika zaznela v búrlivej debate, ktorá predchádzala stretnutiu britského premiéra Davida Camerona s jeho 27 partnermi z EÚ.

“Buďme pozitívni. Končne sa zbavíme najväčšieho plytvania v rozpočte Únie. Sedemnásť rokov sme platili váš plat,” povedal Farageovi šéf liberálov Guy Verhofstadt.

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker dnes takisto predniesol prejav v EP. Oslovil aj Faragea: “Do určitej miery ma naozaj prekvapuje, že ste tu. Bojovali ste za brexit, britský ľud hlasoval v prospech odchodu – tak prečo ste tu?”

1 Comment

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA