Maďarsko: Rómska politika únie by mala dostať novú dynamiku

Budapešt sa vraj v tejto veci spolieha na slovenské predsedníctvo v Rade EÚ.

Maďarský minister pre ľudské zdroje Zoltán Balog sa dnes vyjadril, že Európska únia by mala brať vážnejšie realizáciu rámcovej stratégie v oblasti integrácie Rómov a zdôraznil, že by predmetná politika únie mala dostať novú dynamiku. V tejto súvislosti sa Balog podľa vlastných slov spolieha na Slovenskú republiku ako úradujúcu predsednícku krajinu únie.

Informovala o tom tlačová agentúra MTI.

Pre úspech integrácie by bolo potrebné spoločné uplatnenie viacerých pohľadov na problematiku, zdôraznil Balog. Dodal, že popri uplatnení ľudských práv a boja proti diskriminácii ako tradičných ideí by sa väčší dôraz mal klásť na prístupy v oblasti únijnej politiky zamestnanosti či regionálneho prístupu.

Vyjadrenie maďarského ministra odznelo iba dva dni pred otvorením medzinárodnej konferencie, ktorej dejiskom bude Budapešť pri príležitosti 5. výročia rómskej rámcovej stratégie únie i národnej stratégie podobného charakteru v Maďarsku.

Na konferencii, ktorej dejiskom bude Palác umení v maďarskej metropole, vystúpia popri vládnych činiteľoch z usporiadateľskej krajiny aj experti z Organizácie Spojených národov, Svetovej banky, ako aj SR, či Bulharska a Rumunska.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA