Na začiatku predsedníctva SR v Rade EÚ sa bude konať ekumenická bohoslužba

Začiatok predsedníctva SR v Rade Európskej únie bude spojený s ekumenickou bohoslužbou slova.

Pôjde o duchovné podujatie za účasti najvyšších ústavných činiteľov a diplomatov. Uskutoční sa v predvečer sviatku slovanských vierozvestcov svätých Cyrila a Metoda, a to 4. júla o 17.00 h v Katedrále sv. Martina v Bratislave.

Príhovory na bohoslužbe prednesú predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, predseda Ekumenickej rady cirkví v SR (ERC SR), generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik, a predseda Ústredného zväzu Židovských náboženských obcí v SR (ÚZ ŽNO) Igor Rintel. Informovala o tom Tlačová kancelária KBS (TK KBS) v Bratislave.

Ekumenickú bohoslužbu pripravila KBS v spolupráci s ERC SR. Biskupi Slovenska vnímajú blížiace sa obdobie predsedníctva SR v Rade EÚ ako príležitosť obohatiť Európu slovenskou kultúrou a duchovným dedičstvom.

“Prezentujme Slovensko ako krajinu, ktorá pamätá na svoju duchovnú a kultúrnu identitu a s odvahou ju dokáže využiť v prospech celého spoločenstva európskych národov,” uviedli biskupi Slovenska.

1 Comment

  • Na Slovensku? Spomínam si na jeden “komentár” v Plus 7 dní, kde šéfredaktor nazval ten komentár “Už zase otravujú” – Katolícka cirkev na Slovensku.

    Už vidím tie jalové sprosté reči na danú tému. Nevychované, zaostalé, grobiánske Slovensko. Keď vznikla Mečhubova vláda, tak J. Ducký sa usmieval a ironicky konštatoval ako sa zúčastnili omše. Za peniaze na Slovensku všetko. Byť na mieste cirkevných predstaviteľov by som na tento akt nepristúpil. Je to dehonestácia viery zo strany slovenských “politikov”. Na sv. Cyrila a Metoda Slováci z vysoka …. Bohužiaľ. I to je jeden z dôvodov, prečo tak naša krajina vyzerá a akým smerom už dlhodobo ide.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA