Nemecký vicekancelár: Británia sa vždy môže vrátiť do EÚ

Nemecký vicekancelár Sigmar Gabriel dnes uviedol, že silná podpora pre členstvo v Európskej únii medzi voličmi v britskom referende naznačuje, že Spojené kráľovstvo by v budúcnosti mohlo opätovne vstúpiť do EÚ. Informovala o tom agentúra AP.

Nemecký vicekancelár Sigmar Gabriel vo štvrtok 30. júna uviedol, že silná podpora pre členstvo v Európskej únii medzi voličmi v britskom referende naznačuje, že Spojené kráľovstvo by v budúcnosti mohlo opätovne vstúpiť do EÚ. Informovala o tom agentúra AP.

“Niet pochýb, že mladí ľudia preukázali, že sú múdrejší a inteligentnejší než politické vedenie v Británii… Dúfam, že keď budú na rade, aby prezvali moc a zodpovednosť v Británii, mohlo by dôjsť k návratu,” povedal Gabriel na návšteve Grécka.

V referende o členstve Británie v EÚ zvíťazil 23. júna tábor presadzujúci vystúpenie z únie, keď za tzv. brexit hlasovalo okolo 52 percent zúčastnených voličov. Zotrvanie v EÚ tak podporilo 48 percent voličov, ktorí prišli odovzdať svoj hlas.

Podpredseda nemeckej vlády dnes vyjadril presvedčenie, že výsledok britského referenda nezníži význam EÚ vo svete. “Európa nebude zničená pre to, že Británia odchádza,” zdôraznil. “My, Európania, musíme pochopiť, že si musíme viac vzájomne pomáhať,” dodal Gabriel.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA