Staronový srbský premiér Vučič na protest zrušil návštevy v EÚ aj USA

Zrušenie návštev prichádza v období zvyšujúceho sa nátlaku Ruska na Srbsko za to, že sa balkánska krajina snaží o vstup do EÚ a NATO.

Nastávajúci srbský premiér Aleksandar Vučič zrušil návštevu v Bruseli i rozhovory s americkými predstaviteľmi po správach v provládnych novinách, že veľvyslanci Európskej únie a Spojených štátov podnecujú protesty proti jeho vláde. Informovala o tom srbská štátna televízia.

Bývalý ultranacionalista Vučič mal podľa plánu koncom tohto mesiaca pricestovať do Bruselu na oficiálne úvodné rozhovory o členstve Srbska v EÚ a takisto do USA na slávnostný prvý let spoločnosti Air Serbia, ktorá začne prevádzkovať lety na trase New York-Belehrad.

Zrušenie návštev prichádza v období zvyšujúceho sa nátlaku Ruska na Srbsko za to, že táto balkánska krajina sa snaží o vstup do EÚ a NATO, pripomenula dnes agentúra AP.

Tisíce rozhnevaných ľudí protestovali túto sobotu proti demolácii oblasti v srbskom hlavnom meste Belehrad, určenej na výstavbu moderného komplexu budov, financovanú Spojenými arabskými emirátmi (SAE). Protesty predstavujú veľký problém pre Vučiča, ktorý čelí obvineniam z autokratického spôsobu vládnutia, hoci sľúbil, že Srbsko bude viesť smerom k členstvu v EÚ.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA