Stephen Hawking nechápe. Trumpovu popularitu a Brexit

Stephen Hawking, ktorý patrí medzi popredných svetových teoretických fyzikov, rozumie fungovaniu vesmíru, ale hovorí, že nevie pochopiť, prečo je americký prezidentský kandidát Donald Trump taký populárny.

Britský astrofyzik včera v rannom vysielaní televízie ITV povedal, že predpokladaný kandidát Republikánskej strany na prezidenta USA “je demagóg, ktorý sa, ako sa zdá, odvoláva na toho najnižšieho spoločného menovateľa” v ľuďoch. Citovala ho agentúra AP.

Hawking sa tiež obrátil na britských voličov, ktorých vyzval, aby v referende 23. júna hlasovali za zotrvanie Británie v Európskej únii. Povedal, že členstvo v EÚ zabezpečuje nevyhnutnú podporu britskému vedeckému výskumu, ale tiež ekonomike a bezpečnosti Británie.

“Už sú preč tie dni, keď sme mohli stáť sami proti svetu. Musíme byť súčasťou väčšej skupiny národov, a to pre našu bezpečnosť aj pre náš obchod,” zdôraznil.

2 Comments

    • Veď Briti už majú dohodnuté osobitné postavenie v EÚ…nemusia povinne akceptovať naradenia EP….Aspoň tak som to pochopil počas “búrky”, pred pár mesiacmi, keď Cameron vyjednával s predsedom komisie…. Takže načo by niekam odchádzali, keď už majú opraty vo vlastných rukách …

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA