V. HUDÁK: Požiadali ma, aby som pomohol s agendami pri predsedníctve SR v EÚ

Bratislava 23. marca (TASR) - Doterajší minister hospodárstva SR Vazil Hudák plánuje byť aktívnym aj po skončení svojho pôsobenia na čele Ministerstva hospodárstva (MH) SR. Uviedol to dnes na svojej poslednej tlačovej besede vo funkcii šéfa MH SR.

“Bol som požiadaný premiérom Robertom Ficom (Smer-SD) a podpredsedom vlády SR a zároveň ministrom financií SR Petrom Kažimírom (Smer-SD), aby som pomohol v niektorých agendách v rámci predsedníctva, ktoré bude mať Slovensko v EÚ. Takže určite bude práca, povinnosti, ktoré sa viažu na túto záležitosť,” informoval Hudák.

“Bol som zároveň nominovaný vládou SR, ako je známe, zo SR ako budúci viceprezident v rámci Európskej investičnej banky (EIB). To tiež znamená stretávanie sa s krajinami, ktoré sú v rámci konštituencie, ktorú by som zastupoval, ak by som sa dostal na túto pozíciu,” povedal. Podľa jeho slov chce byť naďalej aktívny. “Plánujem určite byť na Slovensku a pomôcť tam, kde môžem,” dodal.

Televízia Markíza 25. februára 2016 informovala, že vláda SR nominovala Vazila Hudáka za viceprezidenta EIB. Jeho nomináciu schválil vládny kabinet v stredu (24. 2.) v utajenom režime. “Jedná sa o predbežnú kandidatúru. Nechcem sa k tomu teraz vyjadrovať,” reagoval pre televíziu Hudák. Post nemá istý, nomináciu musia totiž ešte odobriť v zahraničí. Hudák už v minulosti pôsobil vo finančnom sektore v zahraničí. V súčasnej vláde bol najprv štátnym tajomníkom rezortu financií, kreslo ministra hospodárstva obsadil vlani v júni.

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA