Stáž v redakcii EURACTIV Slovensko

Názov www stránky EURACTIV Slovensko

Redakcia portálu EURACTIV Slovensko hľadá posilu na pozíciu stážistu/stážistky.

Stáž je platená (4,50 eur/h, max. 20 hodín týždenne).

Predpokladané ukončenie výberového konania: koniec júna 2019.

Začiatok stáže: júl 2019 (prípadne neskôr podľa dohody).

Miesto: Stáž prebieha za fyzickej prítomnosti v redakcii, v Bratislave (Štefánikova 19).

Prednosť dostanú záujemci o dlhodobú stáž v trvaní minimálne niekoľko mesiacov (presné trvanie vecou dohody).

Náplň práce:

  • Pomoc editorom s prekladmi z anglického jazyka (a naopak), rešeršami a prepismi. Časom priestor na tvorbu vlastných textov.
  • Pomoc pri tvorbe video-obsahu.

Výhody:

  • Zaujímavá práca v odbore, v príjemnom tíme, flexibilný pracovný čas.
  • Možnosť získať kontakty a široký prehľad v EÚ témach.

Požiadavky:

  • Študent/ka VŠ v odboroch politológia, medzinárodné vzťahy, žurnalistika, prípadne iných príbuzných odborov.
  • Záujem o dianie v Európskej únii.
  • Prehľad o základoch fungovania EÚ, jej rozhodovacích procesov a inštitúcií.
  • Výborné ovládanie anglického jazyka a slovenskej štylistiky. Ďalší jazyk výhodou.
  • Precíznosť, dôslednosť a flexibilita.

Informácie pre uchádzača

Táto stáž je platená.

Dĺžka stáže: dohodou (preferujeme skôr dlhodobú stáž).

Svoje životopisy spolu s krátkym motivačným listom v anglickom jazyku posielajte na adresu bako@euractiv.sk. Do predmetu emailu zadajte „Stáž 2019“.

Výhodou bude priloženie ukážky autorského slovenského textu.

Kontaktovaní budú len kandidáti spĺňajúci požiadavky. Ďakujeme za pochopenie.

Reagujte na túto ponuku, napíšte na bako@euractiv.sk