JOB: Protimonopolný úrad SR vyhlasuje ponuku na obsadenie štátnozamestnaneckého miesta

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

Druh štátnej služby: dočasná štátna služba (§ 17 ods.3, písm. b) 2,zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe,
Obsadzovaná funkcia: štátny radca
Počet obsadzovaných miest: 1
Odbor štátnej služby: 2.02 – Financie
Organizačný útvar: Odbor Ekonomiky a Kancelária úradu

Hlavná činnosť:

  • tvorba štátnej politiky na ústrednom orgáne štátnej správy,
  • koncepčné alebo metodické činnosti na úrovni ostatného ústredného orgánu štátnej správy,
  • zabezpečuje, rozpočtový proces v pôsobnosti úradu v nadväznosti na zákon č. 291/2002 Z.z. o Štátnej pokladnici a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
  • vstupy do záväzkov v Štátnej pokladnici a úpravy rozpočtu a limitov výdavkov kapitoly úradu v informačnom systéme,
  • dbá o účelné a hospodárne vynakladanie rozpočtových prostriedkov,
  • styk so Štátnou pokladnicou a z toho vyplývajúce úlohy,
  • zúčtovanie správnych poplatkov s príslušným daňovým úradom v spolupráci s odbormi,
  • zverejňovanie zmlúv v Centrálnom registri zmlúv, zverejňovanie údajov z faktúr a objednávok na stránke úradu,
  • plnenie úloh úradu na úseku verejného obstarávania tovarov, služieb a verejných prác,
  • spracúva návrh rozpočtu a záverečného účtu za kapitolu úradu, rozborovú a analytickú činnosť hospodárenia s finančnými prostriedkami,
  • predkladá návrhy a odporúčania,
  • navrhuje a vykonáva rozpočtové opatrenia v rámci kapitoly úradu,
  • sleduje včasnosť a úplnosť uhradenia pokút uložených  v prvostupňovom i druhostupňovom konaní, o čom informuje príslušné organizačné útvary úradu, neuhradené pohľadávky postupuje na vymáhanie.

Ostatné predpoklady a zručnosti:
požadovaná prax – rozpočtár

Požiadavky:

  • minimálne požadované vzdelanie – vysokoškolské II. stupňa
  • zameranie, odbor – ekonomické
  • jazykové znalosti – anglický jazyk – aktívne
  • hospodárska korešpondencia – pokročilý
  • počítačové znalosti – MS Office – pokročilý
  • samostatnosť a zodpovednosť,
  • precíznosť, dôslednosť pri práci s číslami,
  • analytické myslenie,
  • zmysel pre prácu v kolektíve,
  • dobré komunikačné a organizačné schopnosti.

Informácie o výberovom konaní

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania: 15.9.2015

Požadované odborné znalosti:

  • zákon č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
  • zákon č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
  • zákon č. 460/1992 Zb. Ústava SR v znení neskorších predpisov,
  • zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácií ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov,
  • zákon č. 291/2002 Z.z. o Štátnej pokladnici a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
  • zákon č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Zoznam požadovaných dokladov:

  • písomná žiadosť o zaradenie do ponuky na obsadenie voľného štátnozamestnaneckého miesta,
  • profesijný životopis s prehľadom doterajšej praxe,
  • kópia diplomu, alebo rovnocenného dokladu o najvyššom  dosiahnutom vzdelaní,
  • kópia dokladu, diplomu osvedčujúceho ovládanie cudzieho jazyka, alebo čestné vyhlásenie o jeho ovládaní,
  • výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace,
  • čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
  • písomné čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka,
  • písomné čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti na vykonávanie štátnej služby,
  • písomné čestné vyhlásenie o neukončení štátnozamestnaneckého pomeru podľa § 52 ods.1, písm. a), b), c), d) zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
  • písomné čestné vyhlásenie o trvalo pobyte na území Slovenskej republiky,
  • čestné vyhlásenie o občianstve podľa § 3 ods.1) zákona č.400/2009 Z.z. o štátnej službe,
  • čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých poskytnutých údajov.

Nevyžaduje sa:
oprávnenie oboznamovať sa s utajovanými skutočnosťami.

Prihlášky posielajte písomne na adresu: Protimonopolný úrad SR, Drieňová 24, Bratislava, resp. elektronický(pri zaslaní žiadosti elektronickými prostriedkami je uchádzač povinný doručiť požadované doklady služobnému úradu Protimonopolného úradu SR aj písomne). Označenie na obálke: PVM/01/2015/08.

Kontaktná osoba: Ing. Mgr. Kvetoslava Brunová, 02/43333578, osu@antimon.gov.sk

Viac informácii na tejto webstránke.