RSS pre čítačku osobného počítača

RSS pre čítačku osobného počítača

Využite RSS vo vašom osobnom počítači

Portál EurActiv.sk pripravil pre užívateľov možnosť mať vždy aktuálne informácie o najnovších článkoch a analýzach uverejňovaných na našich stránkach. Náš informačný servis RSS vám umožňuje odoberať informácie z oblastí vášho záujmu priamo do vášho počítača a šetrí tým váš čas.

Čo je to RSS?

RSS, v angličtine znamená Really Simple Syndication, čo sa dá voľne do slovenčiny preložiť ako sledovanie zmien na webovej stránke bez jej priamej návštevy. Správy tak môžete čítať podobne, ako keby ste ich dostávali do vašej elektronickej pošty.

Ako získať RSS?

Na sledovanie nových informácií existuje viacero RSS čítačiek. V prípade, že používate program Internet Explorer (verzia 6 a nižšia), je potrebné si nainštalovať takzvanú „RSS čítačku“. Ak používate Internet Explorer 7 a vyšší alebo niektorý z novších alternatívnych prehliadačov (Firefox, Maxthon, Opera), môžete využiť čítačky RSS správ, ktoré sú ich štandardnou súčasťou. Stačí uložiť vybraný kanál do pamäte čítačky. Správy sa budú zobrazovať v reálnom čase, po ich pridaní na naše stránky.