Najnebezpečnejšie cesty sú v Bulharsku a Rumunsku (INFOGRAFIKA)

Európska komisia dnes zverejnila štatistiky o bezpečnosti na cestách za minulý rok. Počet úmrtí pri dopravných nehodách klesol medziročne o 2 % na 25 500. Ďalších 135 tisíc ľudí sa na cestách vážne zranilo.

Za posledných 6 rokov sa počet úmrtí na cestách znížil o 19 %. Hoci je toto tempo povzbudzujúce, nemusí stačiť na to, aby EÚ dosiahla svoj cieľ znížiť počet úmrtí na cestách v období medzi rokmi 2010 a 2020 o polovicu.

!function(e,t,s,i){var n=”InfogramEmbeds”,o=e.getElementsByTagName(“script”),d=o[0],r=/^http:/.test(e.location)?”http:”:”https:”;if(/^\/{2}/.test(i)&&(i=r+i),window[n]&&window[n].initialized)window[n].process&&window[n].process();else if(!e.getElementById(s)){var a=e.createElement(“script”);a.async=1,a.id=s,a.src=i,d.parentNode.insertBefore(a,d)}}(document,0,”infogram-async”,”//e.infogr.am/js/dist/embed-loader-min.js”);

 

„Dnešná štatistika svedčí o zlepšení a predstavuje pozitívny základ, na ktorom možno stavať,“ povedala komisárka pre dopravu Violeta Bulcová.

„Samotné čísla mi však neležia na srdci tak ako straty na životoch a rodiny, ktoré sa s nimi musia vyrovnať. Dnes príde na cestách EÚ o život ďalších 70 ľudí a päťkrát toľko ľudí utrpí vážne zranenia! Chcela by som vyzvať všetky zainteresované strany, aby zintenzívnili svoje úsilie a pomohli nám dosiahnuť cieľ znížiť počet úmrtí na cestách v období medzi rokmi 2010 a 2020 o polovicu“.