A. ZÁBORSKÁ: Estrela chce obmedziť občianske práva kresťanov v EÚ

Bratislava 15. apríla (TASR) – Neslávne známa portugalská poslankyňa Edite Estrela chce obmedziť občianske práva kresťanov v EÚ. Napísala to v najnovšom vydaní časopisu Parliament Magazine v reakcii na iniciatívu občanov „Jeden z nás“, ktorej cieľom je zakázať, aby sa z európskeho rozpočtu financovali aktivity, pri ktorých dochádza k deštrukcii ľudského embrya. Slovenská europoslankyňa Anna Záborská preto iniciovala a spolu s ďalšími kolegami podpísala otvorený list redakcii časopisu, ktorý vecne reaguje na útok portugalskej poslankyne.

„Pani Estrela je známa svojou snahou zaviesť „právo na potrat“ a povinnú sexuálnu výchovu už od prvých ročníkov základnej školy v celej EÚ. V reakcii na úspech iniciatívy „Jeden z nás“ teraz požaduje zmeniť pravidlá pre európske občianske iniciatívy a vziať kresťanom právo navrhovať zmeny v európskej legislatíve. Pani Estrela je demokratka len dovtedy, kým ostatní súhlasia s jej názormi – ale ak sa niekto opováži vyjadriť iný názor, najradšej by mu zakázala účasť na demokratickom procese,“ uviedla Anna Záborská.

TASR informovala Anna Záborská, poslankyňa EP

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

mam