AGRO: Hort: Krajiny V4 by sa mali spojiť a brániť svoje záujmy v rámci EÚ

Bratislava 17. februára (TASR) – Českých a slovenských predstaviteľov zákonodarných orgánov v oblasti poľnohospodárstva trápi predovšetkým direktívna politika Európskej únie (EÚ). Uviedol to dnes pre TASR podpredseda Národnej rady (NR) SR za SDKÚ-DS Milan Hort, ktorý v Bratislave prijal delegáciu Výboru pre hospodárstvo, poľnohospodárstvo a dopravu Senátu Parlamentu Českej republiky.

Ako ďalej uviedol, bolo by dobré, keby sa minimálne krajiny V4 vo vzťahu k poľnohospodárskej politike EÚ spojili na dosiahnutie spoločného cieľa. "Je dôležité, aby tie veci, ktoré sú u nás dobré a ktoré si chceme rozvíjať, boli aj zo strany EÚ podporované, aby sme zbytočne nemuseli podliehať niektorým rozhodnutiam, o ktorých vieme, že sú pre niektoré oblasti, či už vinárstvo, alebo iné časti poľnohospodárskej výroby likvidačné," zdôraznil výsledok rokovania Hort.

Česká delegácia sa zaujímala aj o to, či SR plánuje dostavať diaľnicu smerom na Zvardoň. "Je však jasné, že našou prioritou je dokončenie diaľnic na Slovensku," konštatoval Hort.

Rokovania slovenských a českých členov výborov zákonodarných orgánov na pôde NR SR dnes pokračujú aj stretnutím s predsedom Výboru NR SR pre hospodársku politiku Marošom Kondrótom a ministrom pôdohospodárstva SR Vladimírom Chovanom.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam

mag zll