Buzek: MDŽ nie je len o dávaní kvetov, ale o diskusii o rovnosti príležitostí

Brusel 5. marca (TASR) – "Medzinárodný deň žien je na oslavu tých, ktoré majú najväčší, avšak niekedy aj najnenápadnejší vplyv na naše životy. 8. marec nie je len o dávaní kvetov. Dnes je to predovšetkým o diskusii o rovnosti práv a príležitostí." Vyhlásil to dnes predseda Európskeho parlamentu (EP) Jerzy Buzek pred blížiacim sa Medzinárodným dňom žien.

"Osobne podporujem daňový systém, že čím viac detí v rodine, tým menej daní rodina platí," uviedol. Podľa neho sa Európsky parlament venuje tejto otázke a prijatiu legislatívy na dosiahnutie rovnosti príležitostí a odstránenie diskriminácie. Výbor pre práva žien je dôležitým výborom v tomto orgáne.

Ženy musia mať podľa neho rovnocenný prístup k zamestnaniu a ku všetkým sektorom hospodárstva, ako aj možnosť naplniť svoje profesionálne ambície a zároveň budovať si rodinu, dodal.

Podľa Buzeka je veľmi smutné, že násilie na ženách je v Európe bežné. Koncom uplynulého roka preto europarlament prijal rezolúciu na boj proti násiliu, páchanom na ženách. "Spoločnosť, ktorá povolí existenciu násilia, je krutou spoločnosťou, v ktorej si neželáme žiť," dodal predseda EP.

12 mk bar